שאלות ותשובות מאת הפי דוג

כאן תוכל למצוא שאלות ותשובות שצוות השירות של "הפי דוג" נשאל בתדירות גבוהה על האכלה וגידול כלבים.

אלרגיות

ייתכן מאוד שלכלבכם יש אלרגיית תבואה במקרה של בעיית עור לא מוסברת, או בעיות עיכול. אם אתם חושדים שזה המקרה אנו ממליצים על מגוון מזונות נטול דגנים כגון סופרים סנסיבל אפריקה. במקרה זה יש לוודא כי הכלב אינו מקבל מזון או טיפול כלשהו המכיל דגנים! סופרים סנסיבל אפריקה פותח לכלבים פעילים. כלבים צעירים יחסית ופעילים צריכים לאכול כמות מעט גדולה יותר.

שאלות כלליות על האכלה וטיפוח

אפילו "הצייד" המוצלח ביותר בטבע לא באמת אוכל מגוון רב. בכדי לאכול ולשרוד כלהקה הם מעדיפים טרף גדול ואין הרבה בחירה זמינה. אבל כמובן שבעל חיים טורף לא יישאר רעב, ועשוי לבחור לאכול חיית טרף קטנה או אפילו מגוון רחב של מזונות צמחיים.
מתכוני "הפי דוג" מחקים את המגוון שהטבע מספק באמצעות שילוב אופטימלי של מרכיבים במתכונים. פינוקי החטיפים קיימים בנוסף בכדי לספק לכלבים שלנו מגוון רחב עוד יותר.
שינוי האוכל מדי פעם הגיוני ולעיתים אף הכרחי: למשל בזמן שהכלב גדל, במהלך הריון והנקה, כאשר החיה הרבה פחות פעילה בחורף מאשר בקיץ וכו'.
שינוי המזון לעיתים תכופות רק לשם הגיוון, הוא לא הכרחי. שינוי שכזה יוצר לעתים קרובות "אכלנים בררנים" או מעורר הידרדרות במצבם של בעלי חיים רגישים!
האוכל הנכון, תלוי בראש ובראשונה בתנאי המחיה והרגלי ההתנהגות של הכלב. כלומר, בשאלה האם הכלב נוטה להיות בעל עודף משקל או שיש לו חילוף חומרים פעיל מאוד, כמה הכלב פעיל, בין אם הוא מסתובב בעיקר בבית או בחוץ, האם מדובר בחיית מחמד משפחתית או כלב עבודה, בן כמה הוא ואם הוא בעל רגישויות או בעל נטייה לשלשול.
רק מזון יבש באיכות גבוהה מספק מגוון אידיאלי של מרכיבים טבעיים כולל את הבשר הטוב ביותר לעיכול מבעלי חיים שונים, זני תבואה, עשבי תיבול, מינרלים באיכות גבוהה וויטמינים. בנוסף, המגוון הרחב של "הפי דוג" מאפשר לקלוע לטעמו האישי של הכלב. יש אפשרות לתת מזון יבש, אבל גם ספוג במים כמובן!
דרך אגב: ארוחה של מזון יבש באיכות הגבוהה היא גם בדרך כלל הרבה יותר זולה מארוחה של בשר מקופסות שימורים.
ארוחות בשר ועצמות אסורות לשימוש באיחוד האירופי ואינן בשימוש במוצרי הפי דוג.
כאשר מדברים על "ארוחה בשרית " , מדברים על חומרי גלם מסוגים שונים של בעלי חיים (פסולת מטבחיים, גופות וכו'), אשר מעורבבים יחד,מיובשים ונטחנים במפעלי עיבוד. על אריזת "ארוחה בשרית " מסתתרת הכוונה "בשר ותוצרי לוואי מן החי". "קמח בשר" המשמש כחומר הגלם לארוחה בשרית, הוא חומר הגלם הטוב ביותר הקיים בשוק. כאשר מדברים על "קמח בשר", אנו מדברים על חומר גלם מבע"ח הראויים למאכל. חומרי גלם אלו מופרדים בבית המטבחיים לכל סוג מזון בנפרד ("קמח בשר עופות", "קמח בשר כבש", וכו') אשר מיובש, נטחן, מעובד והופך ל "קמח בשר".
ההמלצות שלנו לגבי האכלה נכונה מתייחסות למשקל הנוכחי והאידיאלי של הכלב. אם הכלב סובל מעודף משקל, ניתן ורצוי לצמצם במידה ניכרת את כמות המזון ו / או לשנות את סוג האוכל לכזה שיש בו אחוז שומן נמוך. לכלבים רזים ופעילים ניתן לתת כמות מזון גדולה יותר.
פעם או פעמים ביום היא התדירות האידיאלית עבור כלבים בוגרים, ובמקום פשוט לחלק את המזון לשניים ניתן לתת: 1/3 בבוקר ו – 2/3 בערב (או להפך). כדי להימנע מבעיות קיבה במידת האפשר, אנו ממליצים לכלבים הסובלים מהקיבה לחלק את המזון אפילו לשלוש פעמים ביום.
המצב האידיאלי הוא לשנות את המזון על פני כמה ימים (3-4), כך שהגוף יתרגל למזון החדש ולתוכן המזון שייתכן והוא שונה לחלוטין במרכיביו. בכל ארוחה, כדאי לערבב כמות הולכת וגדלה מהמזון החדש עם המזון הרגיל בכל ארוחה. לכלבים צעירים, מבוגרים, חולים או בעלי רגישויות עדיף לשנות לאט יותר (תוך 7-14 ימים)
הכלבים ירשו הרבה מההתנהגות שלהם מאבותיהם הזאבים, בין היתר גם תכונות אורגניות. זה כולל את העובדה שבשל דרכו של הזאב אין לו "קולטני מתיחה" בבטן שלהם. לנו, בני האדם יש קולטנים כאלה: הם מאותתים לנו כאשר הבטן שלנו מלאה ואנחנו גדושים. עם זאת, כאשר זאב משיג טרף, הוא חייב להכניס כמה שיותר מזון לקיבתו. אחרי הכל, הוא לא יודע מתי "ייפול לידיו" שוב טרף. כך שטורף בטבע ממשיך לאכול כל עוד יש מזון מולו בזכות אפשרות המתיחות בדופן בטנו.
כמובן שזה לא אידיאלי לכלב בייתי הנהנה מתנאי חיים שונים. אבל יש גם כמה טיפים לחיים עם כלב "חמדן": תנו את האוכל בכמה ארוחות קטנות וטבלו אותו במים חמים. כך הם מרגישים שהם מקבלים משהו לעתים קרובות יותר (כך המזון לא נופל "כבד"). אם הכלב ממשיך לבקש עוד אוכל, יש לצאת לטיולים קצרים יותר או לשחק איתו.ואם הוא ממשיך לבקש, אפשר לתת לו כמה חתיכות של גזר או תפוח. המבנה הגס הופך סוג זה של מזון לקשה יותר לעיכול והקיבה / מעיים צריכים לעבוד קשה יותר.
כמובן שטיפ זה מומלץ רק לכלבים שהם לא בעלי רגישויות!
יש כלבים שאוהבים גיוון באוכל. אבל חשוב שהאכלה תהיה עקבית כי להאכלה יש קשר הדוק לגדילה. אם אתה ותרן וממשיך להציע מזון חדש ולרענן את סוגי המזון תגדל כלב שיהיה לא רק בררן אלא גם בעייתי.

בעיות משקל

האם הכלב שלך בעודף או בתת משקל ? כאן תוכל למצוא שאלות נפוצות ותשובות על ידי הווטרינרים של "הפי דוג" בנושא זה.

למרות שבמקרה כזה יהיה הגיוני לתת לכלב מזון עם תכולת אנרגיה גבוהה, "מזונות בעלי אנרגיה גבוהה" עם הרבה חלבון ושומן הם בדרך כלל פחות מועילים.עודף החלבון יכול לגרום לחלק מבעלי החיים להיפר אקטיביות. הם הופכים להיות מאוד "עצבניים" ולא עולים במשקל למרות האוכל המזין. במקרים כאלה אנו ממליצים על מתן כמות גדולה יותר של מזון שאינו כל כך עשיר ברכיבים ו / או להשלים את המזון עם מעט שומן (בצורה של שמן חמניות, שמן חריע ועוד) וכך להעלות את רמת החלבון.
כאשר יש בעיית עודף משקל חשוב לתת לכלב מזון מופחת שומן ובכך לסייע בצורה אופטימלית לחילוף חומרים. מנות קטנות יותר, מעקב משקל על בסיס קבוע, והאכלה במגוון מזונות מופחתי שומן כגון סופרים פיט אנד וול בוגר לייט ו/או סופרים סנסיבל טוסקנה תסייענה למניעת עודף משקל מהכלב תוך זמן קצר!
כדי לרדת במשקל יש צורך גם לקצץ בפינוקים וחטיפים. אם הכלב לא יורד במשקל למרות הדיאטה הקפדנית, רצוי להתייעץ עם וטרינר.
אין זה נדיר שקיימת הפרעה מטבולית כמו לדוגמא תת פעילות של בלוטת התריס.

עור ופרווה

למרבה הצער, לבעיות עור יש סיבות רבות מאד ושונות מאד: יותר מדי חלבון, חוסר בחומצות שומן חיוניות (הכלב אוכל רק סוג אחד של מזון, תזונה לקויה, הפרעה מטבולית), תוספים במזון ובפינוקים, טפיל, זיהומים חיידקיים בעור, בעיות אלרגיה, מחלות אורגניות (כליות, כבד וכד ') וכן הלאה…
מסיבה זו המלצה גורפת היא בלתי אפשרית. שינוי של אוכל יכול להיות בעל השפעה חיובית מאוד אם המזון הנוכחי אינו אופטימלי ומכסה את הדרישות של הכלב. העצה של מומחה בבחירת המגוון הנכון היא בדרך כלל מאוד מועילה.
אם הבעיות ממשיכות או מחמירות, יש להמנע מלעשות ניסויים ורצוי לגשת לוטרינר המתמחה בבעיות עור. ככלל, שינוי האוכל לבדו אינו מספיק במקרה הזה.

כלבים קשישים (סניור)

ככל שהכלב מתבגר, יש צורך לחפש אוכל עדין במיוחד. יש מזון מיוחד לכלבים שהם בני עשר שנים ומעלה: סופרים פיט אנד וול סניור – מבוגרים, נייצ'רקרוק סניור-מבוגרים.
לכלבים מבוגרים יותר, ורגועים מאד שנוטים גם לעודף משקל מומלץ לצרוך סופרים פיט אנד וול בוגר לייט אותו ניתן לערבב עם סופרים פיט אנד וול סניור – מבוגרים כדי למנוע עודף משקל. מעקב קבוע אצל וטרינר יעזור בזיהוי חולשות הנגרמות בעקבות הגיל המתקדם.

נעכלות

למרבה הצער, לבעיות עיכול יש סיבות שונות רבות מאד ומסיבה זו המלצה גורפת היא בלתי אפשרית. דוגמאות לחלק מהבעיות הנפוצות: תחרות על מזון, מתח, דלקות מעיים, כבד ומחלות כליה, חולשת לבלב, אלרגיה למזון, הפרעות תנועתיות (הפרעה של הקיבה ופעילות מעיים), עיוותים (הקאות), חסימת מעיים, גופים זרים, ובעיות נדירות יותר: הרעלות, גידולים וכו ' צעד ראשון נכון הוא שינוי למזון מיוחד עבור בעיות עיכול (למשל סופרים פיט אנד וול בוגר מדיום או סופרים סנסיבל ניו זילנד). בגלל הסיבות הרבות והשונות, יהיה נבון יותר לקבל את עצתו של מומחה בעת בחירת המזון הנכון.
אם מצבו של הכלב מחמיר ו / או הבעיה שבה וחוזרת, יש לקחת את הכלב מייד לווטרינר. זה נכון במיוחד כאשר מדובר בבעלי חיים צעירים יחסית ומבוגרים. לאחר שהאבחון נעשה, ניתן למצוא מזון מתאים לכל מקרה ומקרה בקלות רבה יותר.
עצה כללית: אין לשנות את האוכל שלא לצורך, אם כבר מצאת את האוכל הנכון.לגבי חטיפים ופינוקים רצוי לוודא שגם הם מותאמים לקיבתו הרגישה של הכלב.

גורים

הדרישות של גורים וכלבים צעירים בזמן הגדילה תלוי במידה רבה בשאלה כמה גדול או כבד יהיה הכלב כאשר יגיע לגודלו המלא. בכל מקרה, הצמיחה האינטנסיבית ביותר היא בחודשים הראשונים – בין אם הכלב הוא גדול או קטן. מסיבה זו בחודשים הראשונים ארוחה מאוזנת אופטימלית צריכה להכיל כמות מספקת של חלבון ואנרגיה. בגזעים קטנים (עד 10 ק"ג) הדרישה אינה משתנית בהרבה גם לאחר יציאת השינים הבוגרות, בשל חילוף החומרים הפעיל שלהם. מסיבה זו הם יכולים להישאר עם מזון לגורי כלבים עד גיל 9-12 חודשים.

המצב שונה בגזעים בינוניים וגדולים. כדי לבנות שרירים בריאים ויעילים, דיסקים, גידים ומפרקים ולקבלת פרווה מבריקה, הדבר הראשון שנדרש הוא כמות מספקת של חלבון.לאחר שהכלב הצמיח את שיניו הבוגרות (בסביבות 5-6 חודשים) דרישת החלבון מתחילה להצטמצם בהדרגה. יותר מדי חלבון ואנרגיה בתקופה זו יוביל לתוצאה הפוכה של תופעות לוואי ובעיות גדילה משמעותיות.

אנו ממליצים על האכלה בשני שלבים: בהתחלה, תן לגור מזון עשיר בחלבון וכאשר הם מצמיחים את השיניים הבוגרות ניתן לעבור באיטיות למזון ג'וניור שהוא פחות עשיר במרכיביו.
האכלה בשני שלבים מציעה את הדרך הטובה ביותר להבנת הצרכים האמיתיים בגידול כלבים מגזעים גדולים.

החל מגיל 4 שבועות, גורים מחפשים משהו שהם יכולים "לנעוץ בו שיניים". זה הזמן להתחיל באספקת מזון ומים בנוסף לחלב האם. המעבר מתבצע באיטיות: סביב 4-6 פעמים ליום כמויות קטנות של נייצ'רקרוק גורים או סופרים מיני בייבי. בסביבות גיל 8 שבועות אפשר לרדת ל- 3-4 פעמים ארוחות ביום (כמויות מעט גדולות יותר). כאשר כלבים הם בני 6 חודשים הם מקבלים 2 ארוחות ליום.
הכמות האופטימלית של מזון תלוי בגיל, במשקל ובחילוף החומרים של הגור. המלצת ההאכלה מספקת נקודת פתיחה טובה מאוד. עם זאת כמות המזון הדרוש לכלב יכולה להשתנות במקצת מכלב לכלב. יותר מדי או פחות מדי אוכל עלולים לפגוע בכלב ולכן כדאי להתייעץ עם מומחה בשלב מוקדם.
גזעים קטנים עוברים למזון בוגרים סביב 9-12 חודשים.
גזעים גדולים מאוד זקוקים להרבה חלבון עד בקיעת שיניים. מסיבה זו גורים מגזעים גדולים יותר מקבלים גם מזון לגורי כלבים בהתחלה. הם עוברים למזון ג'וניור שלב 2 מיוחד מגיל 6 חודשים כאשר דרישת החלבון שלהם מצטמצמת. בסביבות 15-18 חודשים ההתפתחות הפיסית שלהם היא כמעט מוחלטת וזה שלב המעבר ל"מזון למבוגר" ". אם יש צורך – למשל: אם הכלבלב "שמנמן " – אפשר לשנות לסופרים מבוגרים קצת יותר מוקדם.

שיניים

גזעים קטנים עוברים למזון בוגרים סביב 9-12 חודשים.
גזעים גדולים מאוד זקוקים להרבה חלבון עד בקיעת שיניים. מסיבה זו גורים מגזעים גדולים יותר מקבלים גם מזון לגורי כלבים בהתחלה. הם עוברים למזון ג'וניור שלב 2 מיוחד מגיל 6 חודשים כאשר דרישת החלבון שלהם מצטמצמת. בסביבות 15-18 חודשים ההתפתחות הפיסית שלהם היא כמעט מוחלטת וזה שלב המעבר ל"מזון למבוגר" ". אם יש צורך – למשל: אם הכלבלב "שמנמן " – אפשר לשנות לסופרים מבוגרים קצת יותר מוקדם.
עובדה ידועה היא כי מזון יבש טוב לטיפול בשיניים וחיזוק החניכיים. אם יש לכלב נטיה לא ניתן למנוע אבנית לחלוטין אך בהחלט ניתן לעכב. היבט נוסף חשוב הוא חיזוק הנשיכות בלעיסה ובכך חיזוק החניכיים, דבר שמסייע במניעת שיניים רופפות ואובדן שיניים.